Advertisement

Forum MedWet.pl

 
Pretorian
Uytkownik

Fresh Boarder
Posty: 2
graphgraph
Oklaski: 0  
Po usunięciu śledziony - 2007/05/09 19:31 Witam

Problem dotyczy psa rasy bokser 7,5 roku. Stwierdzono u niego anemię i w związku z tym przeprowadzono resztę badań w wyniku czego okazało się że jest guz na śledzionie. Po otwarciu potwierdziły się przypuszczenia śledziona do usunięcia ale w sieci znajdowało się mnóstwo małych guzków. Zostało to w miarę możliwości wyczyszczone ale wiązało się to z transfuzją. Nie było przerzutów wątroba, trzustka, płuca itp ok. Alex ładnie się wybudził nie było niespodzianek. Po usunięciu drenu wszystko czyściutkie nie było powikłań. Jednym słowem super pies miał apetyt i wszystko bardzo dobrze się układało. Po 12 dniach od operacji pies stracił apetyt i był strasznie osowiały. W 14 dniu okazało się że wyniki krwi są bardzo złe ze wskazaniem na białaczkę. Badanie histopatologiczne-nowotwór niezłośliwy. Lekarze podjęli decyzję o leczeniu w związku z powyższym mam kilka pytań jak pies reaguje na powyższe leki i czy jego zachowanie jest "normalne".Na infekcję i podwyższoną temp. podawane ma ASCOFER 200 mg, Enrobiflox 50 mg x 2, Kwas foliowy 15 mg, Vitaral, od wczoraj Encorton 0,5 mg/kg (2/3 rano i 1/3 wieczorem) i osłonowe Lakcid wszystkie 2 razy dziennie. W związku z tym że otrzymaliśmy instrukcje o tym że będzie słaby, omdlenia itp a lekarz prowadzący znajduje się 80 km dalej i zdani jesteśmy na kontakt w tym momencie tel (nie chcąc już nękać dr) postanowiłem spytać na forum. Czy to jest normalne po takich silnych lekach że pies staje w miejscu i napręża się jakby chciał zwymiotować, do wody trzeba go namawiać nie chce w ogóle jeść . W gruncie rzeczy to cały czas śpi i jest osłabiony do tego stopnia że znoszę go po schodach (albo idzie na łatwiznę i jednak zmusić go takiego wysiłku). Czy ma może jakieś boleści i dlatego się tak napręża? Może powinien dostać coś przeciwbólowego. Ogólnie czy tak się powinien zachowywać. Czy po prostu brać go pod pachę i gnać do weterynarza? Proszę o informacje za co z góry dziękuję.
  | Aby wczy si do dyskusji musisz si zalogowa.
wet
Go
 
O:Po usunięciu śledziony - 2007/05/09 23:14 Niestety na podstawie udzielonych przez Ciebie informacji nie możemy jednoznacznie powiedzieć co się dzieje z psem. Brak dokładnych wyników badania krwi przed i po zabiegu, jak również z momentu pogorszenia. Proponuje kontakt z lekarzem prowadzącym, gdyż jest to zbyt zawiły problem, a on zna dokładnie zwierzę i problem z którym się borykacie.
  | Aby wczy si do dyskusji musisz si zalogowa.
Pretorian
Uytkownik

Fresh Boarder
Posty: 2
graphgraph
Oklaski: 0  
O:Po usunięciu śledziony - 2007/05/12 11:34 Witam
Tak jak obiecałem daje informacje. Niestety dał nam 2 dni nadziei sądziliśmy że jest super następnie odszedł. Dziękuję wet z forum że jest lekarzem z krwi i kości oby więcej takich.
Pozdrawiam
  | Aby wczy si do dyskusji musisz si zalogowa.
ссылка android app определение адреса по номеру телефону spy sms com review cell phone monitoring understanding ссылка здесь spy software za kompjuter Поиск Super P-force sitemap